HSZ222MAQSDFKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HSZ222MAQSDFKR
Description:
CAP CER 2200PF 500V Y5T RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series HSZ
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 2200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C