HSZ331KAQBF0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HSZ331KAQBF0KR
Description:
CAP CER 330PF 500V Y5T RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series HSZ
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 330 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C