Home / Oscillators / HT-MM900AC-2F-EE-83M3333333
HT-MM900AC-2F-EE-83M3333333
Microchip Technology
Product No:
HT-MM900AC-2F-EE-83M3333333
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
HT-MM900AC-2F-EE-83M3333333
User Guide
Mfr Microchip Technology
Type TCXO
Output CMOS
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 83.3333333 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 5mA