Home / Oscillators / HT-MM900AC-2F-EE-90M0000000
HT-MM900AC-2F-EE-90M0000000
Microchip Technology
Product No:
HT-MM900AC-2F-EE-90M0000000
Description:
HT-MM900AC-2F-EE-90M0000000
Function Enable/Disable
Frequency 90 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 5mA