HVA12FA10M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
HVA12FA10M0
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 10M OHM 1% 1.2W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2234
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series HVA
Package Cut Tape (CT)
Features High Voltage
Tolerance ±1%
Resistance 10 MOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1.2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C