HVA12FA25M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
HVA12FA25M0
Description:
RES 25M OHM 1% 1.2W AXIAL
Payment:
In Stock : 3245
Features High Voltage
Tolerance ±1%
Resistance 25 MOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1.2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C