HVAM36FBC100M
Stackpole Electronics Inc
Product No:
HVAM36FBC100M
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 100M OHM 1% 3.6W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 32
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Stackpole Electronics Inc
Series HVAM
Package Bulk
Features High Voltage
Tolerance ±1%
Resistance 100 MOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3.6W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.310" Dia x 1.500" L (7.87mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C