HVAM36FBC1G00
Stackpole Electronics Inc
Product No:
HVAM36FBC1G00
Description:
RES 1 GOHM 1% 3.6W AXIAL
Payment:
In Stock : 31
Features High Voltage
Tolerance ±1%
Resistance 1 GOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 3.6W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.310" Dia x 1.500" L (7.87mm x 38.10mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C