
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HVR2500006343FR500
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 634K OHM 1/4W 1% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.31065
3.1065
25
0.23674
5.9185
50
0.17575
8.7875
100
0.13072
13.072
250
0.110466
27.6165
500
0.094677
47.3385
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | HVR25 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 634 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |