IDCP3722ER821K
Vishay Dale
Product No:
IDCP3722ER821K
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 820UH SMD
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Drum Core, Wirewound
Series IDCP-3114
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 820 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR) -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz