
Samtec Inc.
Product No:
IDSS-05-S-05.75-T-ST4
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CABLE ASSEM 5POS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.56
4.56
10
4.1382
41.382
25
3.9197
97.9925
50
3.8285
191.425
100
3.6461
364.61
250
3.190328
797.582
500
3.099185
1549.5925
1000
2.643422
2643.422
2500
2.461118
6152.795
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Multiple, Ribbon |
| Usage | - |
| Length | 0.479' (146.05mm, 5.75") |
| Series | IDSS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Shielding | Unshielded |
| Pitch - Cable | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Socket to Cable |
| Contact Finish | Tin |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Cable Termination | IDC |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Base Product Number | IDSS-05 |
| Number of Positions | 5 |
| Contact Finish Thickness | - |