IHB2EB391K
Vishay Dale
Product No:
IHB2EB391K
Description:
FIXED IND 390UH 1.7A 320 MOHM TH
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 390 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.825" Dia (20.96mm)
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.7 A
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz