IHB4BV681K
Vishay Dale
Product No:
IHB4BV681K
Description:
FIXED IND 680UH 4.1A 139 MOHM TH
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 680 µH
Material - Core -
Size / Dimension 1.600" Dia (40.64mm)
DC Resistance (DCR) 139mOhm Max
Current Rating (Amps) 4.1 A
Height - Seated (Max) 1.030" (26.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz