IHB4EB330K
Vishay Dale
Product No:
IHB4EB330K
Description:
FIXED IND 33UH 14.4A 11 MOHM TH
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Material - Core -
Size / Dimension 1.600" Dia (40.64mm)
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
Current Rating (Amps) 14.4 A
Height - Seated (Max) 1.030" (26.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz