IHB6BV223K
Vishay Dale
Product No:
IHB6BV223K
Description:
FIXED IND 22MH 1.2A 2.74 OHM TH
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 22 mH
Material - Core -
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
DC Resistance (DCR) 2.74Ohm Max
Current Rating (Amps) 1.2 A
Height - Seated (Max) 1.500" (38.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz