Home / Fixed Inductors / IHLP1212BZEV1R5M5A
IHLP1212BZEV1R5M5A
Vishay Dale
Product No:
IHLP1212BZEV1R5M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.7A 45MOHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2570
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Molded
Series IHLP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 1.5 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.140" L x 0.130" W (3.56mm x 3.30mm)
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Current Rating (Amps) 4.7 A
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 55MHz
Current - Saturation (Isat) 3.34A
Inductance Frequency - Test 100 kHz