Home / Fixed Inductors / IHLP1616BZET1R5M11
IHLP1616BZET1R5M11
Vishay Dale
Product No:
IHLP1616BZET1R5M11
Description:
FIXED IND 1.5UH SMD
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Molded
Series IHLP-1616BZ-11
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 1.5 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Obsolete
Material - Core -
Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
DC Resistance (DCR) -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz