Home / Fixed Inductors / IHLP2020BZER4R7M5A
IHLP2020BZER4R7M5A
Vishay Dale
Product No:
IHLP2020BZER4R7M5A
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.2A 95.3MOHM SM
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Molded
Series IHLP-2020BZ-5A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
DC Resistance (DCR) 95.3mOhm Max
Current Rating (Amps) 3.2 A
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 30.5MHz
Current - Saturation (Isat) 2.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz