Home / Fixed Inductors / IHLP2020CZER100M51
IHLP2020CZER100M51
Vishay Dale
Product No:
IHLP2020CZER100M51
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
IHLP-2020CZ-51 10 20% ER E3
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1641
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type -
Series IHLP-2020CZ-51
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Metal Composite
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
DC Resistance (DCR) 138mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.8 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 15.9MHz
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz