Home / Fixed Inductors / IHLP2020CZER100MA1
IHLP2020CZER100MA1
Vishay Dale
Product No:
IHLP2020CZER100MA1
Description:
IHLP-2020CZ-A1 10 20% ER E3
Payment:
In Stock : 1641
Mfr Vishay Dale
Type -
Series IHLP-2020CZ-A1
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Product Status Active
Material - Core Metal Composite
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
DC Resistance (DCR) 164mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.5 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 16MHz
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz