Home / Fixed Inductors / IHLP2525CZER100M5A
IHLP2525CZER100M5A
Vishay Dale
Product No:
IHLP2525CZER100M5A
Description:
FIXED IND 10UH 4A 76.9 MOHM SMD
Payment:
In Stock : 4519
Mfr Vishay Dale
Type Molded
Series IHLP-2525CZ-5A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
DC Resistance (DCR) 76.9mOhm Max
Current Rating (Amps) 4 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 14MHz
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz