Home / Fixed Inductors / IHLP6767GZER150M5A
IHLP6767GZER150M5A
Vishay Dale
Product No:
IHLP6767GZER150M5A
Description:
FIXED IND 15UH 12.5A 16.96 MOHM
Payment:
In Stock : 1240
Type Molded
Series IHLP-6767GZ-5A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 15 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
DC Resistance (DCR) 16.96mOhm Max
Current Rating (Amps) 12.5 A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 8.55MHz
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz