Home / Fixed Inductors / IHLP6767GZER8R2M11
IHLP6767GZER8R2M11
Vishay Dale
Product No:
IHLP6767GZER8R2M11
Description:
FIXED IND 8.2UH 21A 8.1 MOHM SMD
Payment:
In Stock : 604
Type Molded
Series IHLP-6767GZ-11
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 8.2 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
DC Resistance (DCR) 8.1mOhm Max
Current Rating (Amps) 21 A
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 10MHz
Current - Saturation (Isat) 18A
Inductance Frequency - Test 100 kHz