Home / Fixed Inductors / IHLP8787MZER2R2M5A
IHLP8787MZER2R2M5A
Vishay Dale
Product No:
IHLP8787MZER2R2M5A
Description:
IHLP-8787MZ-5A 2.2 20% ER E3
Payment:
In Stock : 242
Mfr Vishay Dale
Type -
Series IHLP-8787MZ-5A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 2.2 µH
Product Status Active
Material - Core Metal Composite
Size / Dimension 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
DC Resistance (DCR) 1.25mOhm Max
Current Rating (Amps) 58 A
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 17.5MHz
Current - Saturation (Isat) 48A
Inductance Frequency - Test 100 kHz