Home / Fixed Inductors / IHLP8787MZER4R7M51
IHLP8787MZER4R7M51
Vishay Dale
Product No:
IHLP8787MZER4R7M51
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 4.7UH 47A 1.84MOHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 265
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Molded
Series IHLP-8787MZ-51
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 4.7 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
DC Resistance (DCR) 1.84mOhm Max
Current Rating (Amps) 47 A
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 10.2MHz
Current - Saturation (Isat) 37A
Inductance Frequency - Test 100 kHz