Home / Fixed Inductors / IHLP8787MZER750M51
IHLP8787MZER750M51
Vishay Dale
Product No:
IHLP8787MZER750M51
Description:
FIXED IND 75UH 12A 32.35 MOHM SM
Payment:
In Stock : 28
Mfr Vishay Dale
Type Molded
Series IHLP-8787MZ-51
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 75 µH
Product Status Active
Material - Core -
Size / Dimension 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
DC Resistance (DCR) 32.35mOhm Max
Current Rating (Amps) 12 A
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 2.01MHz
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz