IHM2PM220K
Vishay Dale
Product No:
IHM2PM220K
Description:
FIXED IND 22UH 6.5A 33 MOHM TH
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 22 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
DC Resistance (DCR) 33mOhm Max
Current Rating (Amps) 6.5 A
Height - Seated (Max) 0.560" (14.22mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz