IHSM3825EB391L
Vishay Dale
Product No:
IHSM3825EB391L
Description:
FIXED IND 390UH 230MA 5.9OHM SMD
Series IHSM-3825
Package Bulk
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 390 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 5.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 230 mA
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz