IHSM3825EB471L
Vishay Dale
Product No:
IHSM3825EB471L
Description:
FIXED IND 470UH 220MA 7.67OHM SM
Series IHSM-3825
Package Bulk
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 470 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 7.67Ohm Max
Current Rating (Amps) 220 mA
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 190mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz