IHSM4825EB101L
Vishay Dale
Product No:
IHSM4825EB101L
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 100UH 730MA 672MOHM SM
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type -
Series IHSM-4825
Package Bulk
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 100 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 672mOhm Max
Current Rating (Amps) 730 mA
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz