IHSM4825EB3R9L
Vishay Dale
Product No:
IHSM4825EB3R9L
Description:
FIXED IND 3.9UH 4.3A 42 MOHM SMD
Series IHSM-4825
Package Bulk
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 3.9 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Current Rating (Amps) 4.3 A
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz