IHSM4825RE100K
Vishay Dale
Product No:
IHSM4825RE100K
Description:
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD
Series IHSM-4825
Package Tape & Reel (TR)
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 10 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 71mOhm Max
Current Rating (Amps) 3.1 A
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz