IHSM5832ER3R9L
Vishay Dale
Product No:
IHSM5832ER3R9L
Description:
FIXED IND 3.9UH 7.9A 21 MOHM SMD
Series IHSM-5832
Package Tape & Reel (TR)
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 3.9 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Current Rating (Amps) 7.9 A
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz