IHSM7832ER2R2L
Vishay Dale
Product No:
IHSM7832ER2R2L
Description:
FIXED IND 2.2UH 8.4A 14 MOHM SMD
Series IHSM-7832
Package Tape & Reel (TR)
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 2.2 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Current Rating (Amps) 8.4 A
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz