IHSM7832PJ1R0L
Vishay Dale
Product No:
IHSM7832PJ1R0L
Description:
FIXED IND 1UH 9A 11 MOHM SMD
Series IHSM-7832
Package Bulk
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 1 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
Current Rating (Amps) 9 A
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 5.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz