IHSM7832PJ472L
Vishay Dale
Product No:
IHSM7832PJ472L
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 4.7MH 230MA 10.6OHM SM
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type -
Series IHSM-7832
Package Bulk
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±15%
Inductance 4.7 mH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
DC Resistance (DCR) 10.6Ohm Max
Current Rating (Amps) 230 mA
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 90mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz