ILC0603ER15NJ
Vishay Dale
Product No:
ILC0603ER15NJ
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 15NH 300MA 320MOHM SMD
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Multilayer
Series ILC-0603
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 15 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz