ILC0603ER3N9S
Vishay Dale
Product No:
ILC0603ER3N9S
Description:
FIXED IND 3.9NH 300MA 140MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±0.3nH
Inductance 3.9 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.5GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz