ILC0603ER68NK
Vishay Dale
Product No:
ILC0603ER68NK
Description:
FIXED IND 68NH 300MA 850MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 68 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 700MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz