ILC0805ER39NJ
Vishay Dale
Product No:
ILC0805ER39NJ
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 39NH 300MA 650MOHM SMD
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Multilayer
Series ILC-0805
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 18 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 39 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Obsolete
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Current Rating (Amps) 300 mA
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 800MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz