ILSB0603ER1R2K
Vishay Dale
Product No:
ILSB0603ER1R2K
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 1.2UH 25MA 800MOHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 3750
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Multilayer
Series ILSB-0603
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 10MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 1.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Current Rating (Amps) 25 mA
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 74MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz