ILSB0603ER2R7K
Vishay Dale
Product No:
ILSB0603ER2R7K
Description:
FIXED IND 2.7UH 15MA 1.35OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 10MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 2.7 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 1.35Ohm Max
Current Rating (Amps) 15 mA
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 52MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz