ILSB0603ER68NM
Vishay Dale
Product No:
ILSB0603ER68NM
Description:
FIXED IND 68NH 50MA 250 MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 10 @ 50MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 68 nH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Current Rating (Amps) 50 mA
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 250MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz