ILSB1206ER150K
Vishay Dale
Product No:
ILSB1206ER150K
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD
User Guide
Mfr Vishay Dale
Type Multilayer
Series ILSB-1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 45 @ 1MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 15 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Current Rating (Amps) 5 mA
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Frequency - Self Resonant 22MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz