ILSB1206ER270K
Vishay Dale
Product No:
ILSB1206ER270K
Description:
FIXED IND 27UH 5MA 900 MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 1MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 27 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Current Rating (Amps) 5 mA
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Frequency - Self Resonant 17MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz