ILSB1206ER330K
Vishay Dale
Product No:
ILSB1206ER330K
Description:
FIXED IND 33UH 5MA 1.05 OHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2012
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Q @ Freq 35 @ 1MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
DC Resistance (DCR) 1.05Ohm Max
Current Rating (Amps) 5 mA
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1206
Frequency - Self Resonant 15MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz