IM01ES220K
Vishay Dale
Product No:
IM01ES220K
Description:
FIXED IND 22UH 105MA 4.3 OHM TH
Features -
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 22 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
DC Resistance (DCR) 4.3Ohm Max
Current Rating (Amps) 105 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz