IM01ST8R2K
Vishay Dale
Product No:
IM01ST8R2K
Description:
FIXED IND 8.2UH 104MA 4.4 OHM TH
Features -
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 8.2 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
DC Resistance (DCR) 4.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 104 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 52MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz