IM02BH2R2F
Vishay Dale
Product No:
IM02BH2R2F
Description:
FIXED IND 2.2UH 395MA 400MOHM TH
Features -
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 2.2 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Current Rating (Amps) 395 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 115MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz