IM02BH3R3K
Vishay Dale
Product No:
IM02BH3R3K
Description:
FIXED IND 3.3UH 270MA 850MOHM TH
Features -
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 3.3 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Current Rating (Amps) 270 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 90MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz